B i u l e t y n

Galeria

A n k i e t y

IV edycja konkursu „Bądź LEADERem wiedzy o Unii Europejskiej” PDF Drukuj Email
piątek, 06 czerwca 2014 18:27

4 czerwca 2014 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Rudniku nad Sanem odbył się finał konkursu „Bądź LEADERem wiedzy o Unii Europejskiej” organizowanego przez Zarząd Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej” przy współpracy z Dyrektorem  Liceum Ogólnokształcącego – Joanną Chowaniec. Honorowy Patronat nad V edycją Konkursu objęła poseł do Parlamentu Europejskiego Pani Elżbieta Łukacijewska.

W części finałowej wzięło udział 16 przedstawicieli z sześciu szkół średnich z terenu powiatu niżańskiego, wyłonionych po przeprowadzeniu eliminacji  szkolnych w dniu 23 kwietnia 2014 roku. Uczniowie, którzy dostali się do finału konkursu reprezentowali Liceum Ogólnokształcące w Ulanowie, Liceum Ogólnokształcące w Rudniku nad Sanem, Zespół Szkół w Jeżowem, Liceum Ogólnokształcące w Nisku, Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku oraz Zespół Szkół w Rudniku nad Sanem. Etap finałowy konkursu składał się z dwóch części – pisemnej oraz ustnej.

W części pisemnej uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test składający się z 30 pytań odnoszących się do wiedzy z zakresu Unii Europejskiej. W drugiej części finału zadaniem finalistów było udzielenie odpowiedzi ustnej na trzy wylosowane pytania.

Laureatem konkursu „Bądź LEADERem wiedzy o Unii Europejskiej” został Marek Mierzwa uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Rudniku nad Sanem, który uzyskując najwyższą ilość punktów, dowiódł, iż posiada bardzo dużą wiedzę z zakresu tematyki europejskiej. Drugie miejsce zajął Kacper Bednarz uczeń Zespołu Szkół w Jeżowem. Trzecie miejsce przypadło Ireneuszowi Rogińskiemu z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku. Sześciu najlepszych uczestników LGD "Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej" nagrodziło cennymi nagrodami. Zwycięzcy otrzymali tablety oraz dyski przenośne. Dla pozostałych uczestników ufundowano 32GB pamięci przenośne oraz pamiątkowe smycze, długopisy i dyplomy. Poseł do Parlamentu Europejskiego Pani Elżbieta Łukacijewska,  dla uczestników, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca w konkursie ufundowała nagrodę w postaci wyjazdu do Parlamentu Europejskiego. 

 
Obszar LSR
Statystyka

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj98
mod_vvisit_counterWczoraj259
mod_vvisit_counterW tym tygodniu567
mod_vvisit_counterMiniony tydzień1529
mod_vvisit_counterW tym miesiącu6596
mod_vvisit_counterŁącznie1367410